Synot Invest prodala většinu v Parlamentních listech

Společnost Synot Invest podnikatele Iva Valenty prodala celý svůj podíl 70 procent v české společnosti Our Media vydávající web Parlamentní listy. Novými vlastníky Parlamentních listů se zhruba 300.000 čtenáři denně jsou herní vydavatelé a mediální podnikatelé Marek Španěl a Slavomír Pavlíček. Synot to oznámil v tiskové zprávě.

Noví většinoví vlastníci nově založené vydavatelské společnosti Naše Média jsou zakladatelé herního studia Bohemia Interactive. Dalšími akcionáři potom jsou Michal Voráček, Jiří Čermák a Jan Holoubek, kteří i nadále zůstávají součástí tohoto projektu.

Naše Média si podle svého sdělení na webu klade za cíl pomoci projektu Parlamentních listů s dalším rozvojem a pokusit se o zvýšení jeho ratingu a reputace v následujících letech s důrazem na původní tvorbu, objektivitu, nezávislost a etický kodex redakce.

„Svoboda slova je svobodou říkat věci, které někdo jiný nechce slyšet. Snaha umlčet anebo vylučovat kohokoliv ze společenské rozpravy pro jeho názory je proto pro mne naprosto nepřijatelná,“ uvedl Španěl.

„Chceme, aby měli čtenáři k dispozici co nejširší paletu názorů a informací a dát jim možnost si sami rozhodnout, co chtějí číst a co si chtějí myslet a říkat,“ komentoval svůj vstup v roli spolumajitele do nové společnosti Pavlíček.

Následující měsíce chce nový vlastník intenzivně pracovat na implementaci nových strategií a nástrojů, které pomohou webu v dalším rozvoji.