U Českých Budějovic vzniká nový nabíjecí hub s kompletním zázemím

Největší lokalita pro nabíjení elektromobilů na trase mezi Prahou a rakouským Lincem začala vznikat v rozvojovém území u obce Planá u Českých Budějovic.

Bude zde umístěno 14 velmi výkonných dobíjecích stanic pro elektromobily, z nichž šest s výkonem 350 kW dodá řetězec Ionity. Část potřebné elektřiny vznikne v solárních panelech na střeše přilehlých objektů, další se vyrobí v nedaleké vodní elektrárně. Tu, stejně jako tento dobíjecí hub, bude provozovat skupina CB Auto.

Do projektu se zapojuje také tuzemský řetězec Baterie Boulevard a tuzemská prodejní organizace Škody Auto. Oba tyto subjekty již podepsaly smlouvu o spolupráci. Díky ní vzniknou vždy u takových velkých nabíjecích center restaurace a rovněž předváděcí salon Škoda experience Center. V něm se motoristé při dobíjecí zastávce budou moci seznamovat s nejnovějšími produkty a technologiemi automobilky. „Podpisem memoranda stvrzujeme náš úmysl dále navyšovat počet strategicky umístěných dobíjecích stanic a hubů tak, aby se delší cesty s elektromobilem po celém území naší země staly ještě komfortnější. Ve spolupráci s Bageterií Boulevard vidíme rovněž příležitost definovat podobu nabíjecího hubu a aktivit, spojených s nabíjením“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.