Třináctiletá Číňanka utratila všechny rodinné úspory za mobilní hry

Veškeré rodinné úspory utratila během několika měsíců třináctiletá dívka z čínské provincie Che-nan za mobilní hry pro sebe a své spolužáky. K platbám používala platební kartu své matky a všechny záznamy o transakcích pečlivě vymazávala.

Když matka na její počínání přišla, bylo už pozdě – z částky 449.500 jüanů (téměř 1,4 milionu korun) zbylo půl jüanu, informoval o tom čínský tisk.

Na čínských sociálních sítích se začalo virálně šířit video s rozhovorem s dívkou a její rodinou, kde matka ukazuje výpis všech bankovních transakcí, které dcera za jejími zády tajně provedla.

„Když mě spolužáci požádali, abych zaplatila za jejich hry, udělala jsem to, i když se mi nechtělo,“ říká dívka v rozhovoru, z něhož citoval list South China Morning Post. Na otázku, proč nepožádala o pomoc učitele, odpovídá, že se bála, že „na to přijdou rodiče a budou naštvaní“.

Uživatelé sociálních sítí ovšem necítí k dívce příliš mnoho sympatií. Řada z nich je přesvědčená, že ve 13 letech už musela moc dobře vědět, co dělá.